Vígasztalás | Bibliakép elkészítése lépésről-lépésre
Ebben a bejegyzésben és a beágyazott videóban Ézsaiás könyve 66:13 szakasza alapján készült bibliaképem elkészítését követheted végig. Az Inspiráló Bibliában előre nyomtatott illusztrációt színesceruzával és akvarellceruzával keltettem életre. Ezt követően került az oldalpárra néhány személyes gondolat, végül pedig egy regisztercímke, hogy később is könnyen megtaláljam. Olvass tovább, nézd meg, hogyan készült ez a bibliaképem!
Azért, hogy közelebb hozhassam hozzád a kreatív bibliatanulmányozás mibenlétét, szeretném bemutatni a technikai megvalósítás mellett magát a folyamatot is, ezért, néhány személyes gondolattal kezdeném. Így, kedves olvasónk ha ránézel a fenti képre, már nem csak az illusztrációt fogod benne látni, hanem azt is érteni fogod, miért készült - hiszen megismered a mögöttes tartalmát is.
Ezt az oldalpárt nemrég, a koronavírus miatt Magyarországon elrendelt karantén második hetében készítettem. Meglehetősen lehangolt állapotban voltam. Rettegtem, vajon mi lesz velünk? Elkezdtem imádkozni, majd kezembe vettem az Inspiráló Bibliát. Ekkor Az ígét olvasva, ráleltem Ézsaiás könyvének 66. részére. Majd, a próféta lejegyzett szövegébe, különösképpen a 13. ígeversbe kapaszkodva, sikerült megfogalmaznom egy fohászt, mely az illusztráció kiszínezését követően, végül az oldalpárra került. Így háborgó lelkem viszonylagos nyugalomra talált és az aggódásomat az alkotásba transzformálva, sokkal békésebb lelkiállapotban zártam a délutánt.
A Vígasztalás bibliakép elkészítése lépésről-lépésre
Hozzávalók és színek kiválasztása
Első lépésként eldöntöttem, milyen eszközöket fogok használni. Szeretek színesceruzával színezni, különösen szeretem azt a típust, amelyik gazdag pigmentben és élénk színeket eredményez, így ezúttal e mellett döntöttem. Úgy terveztem, hogy később a színeket összemosom, így kikészítettem egy akvarellceruza-készletet is. Ez utóbbihoz szükségem volt egy víztartályos ecsetre, de persze ezt nedves ecsettel is lehet helyettesíteni. A saját gondolataimat pedig tűhegyű filctollal írtam az oldalra.
Mivel a kiszínezendő illusztráció egy rózsacsokor volt, ennek a színeiből indultam ki, így a rózsaszín és a zöld árnyalatait választottam ki a készletekből. A gondolataim leírásához sötétszürke filctollat készítettem elő.
Az ígerész kiszínezése
Mivel a baloldali rózsacsokor tervezett színei közül a rózsaszín a legvilágosabb - és a két szín, a zöld és a rózsaszín közül természetszerűleg adódott, hogy az Anya szóhoz a rózsaszínű illik -, az Anya szó színezésével kezdtem bele a bibliaképbe. Színátmenetet alakítottam ki a betűkön, a színesceruza árnyalatainak segítségével.
Ezt a rózsaszín árnyalatot a kis virágok és a félkoszorú bogyóin is megismételtem.
Ezt követően a zöld árnyalatokkal színeztem ki a bal oldalon az összes többi szót, oly módon, hogy a teljes felirat felülről lefelé sötétedett - itt is az akvarellceruza és a nedves ecset segítségével értem el ezt a hatást. Közben a levelek és a félkoszorú is zöld színt kapott.
A kiemelt ígerészt az eredeti helyén, a bibliai szövegben is rózsaszínnel satíroztam át.
Az illusztráció kiszínezése és saját gondolatok írása
A baloldali rózsacsokor színezéséhez a betűkével azonos színárnyalatokat használtam. Minden levelet ugyanazzal a módszerrel árnyaltam. Miután felvittem mindhárom zöld tónust (világos, középzöld és sötétzöld) színesceruzával, az akvarellceruza és a nedves ecset segítségével egy középzöld réteggel egybemostam a színesceruzával színezett foltokat. Nem hígítottam a színesceruzát - hiszen azt nem is oldja a víz -, hanem az akvarellceruza pigmentjeit oszlattam el a zöld színű felületen. Így alakult ki ez a szép, szinte festői színátmenet - az akvarellceruza hatására. Ezt a trükköt alkalmazva, te is ugyanezt az eredményt fogod elérni! Az alább beszúrt videóban részletesen nyomonkövetheted a folyamatot.
Ezt követően a rózsaszínű árnyalatokat úgy vittem fel színesceruzával, hogy azokat a részeket, ahol eleve a rajzoló is satírozással árnyalt, sötétebbre, a rózsafejek többi részét pedig világosrózsaszínnel színeztem. Ezután pedig, a leveleknél alkalmazott egybemosást alkalmaztam egy pirosas árnyalatú akvarellceruza réteg felvitelével és nedves ecsettel való hígításával.
Amikor már minden rózsafejet és bimbót kiszíneztem, szürke színű filctollal felírtam az oldalra azt a fohászt, amit a bibliai részlet olvasását és az imádságot követően megfogalmaztam magamban. A dátum lejegyzését szintén fontosnak tartottam, mert ez fog emlékeztetni arra később, hogy miért pont ezt írtam és mikor készült ez a munkám.
Legutolsó lépésként, hogy fókuszba kerüljön a kiszínezett illsztráció, az Anya szó és a bejelölt ígeszakaz, továbbá, hogy az egész oldalpárt méginkább összehozzam egy képpé, színes ceruzával besatíroztam a lapok szélét körben a rózsaszínű árnyalattal.
Aztán már csak a regisztercímkét rögzítettem a lap tetején és el is készült a Vígasztalás c. bibliaképem.
Lássuk, hogyan készül egy bibliakép lépésről-lépésre! Nézd meg az alábbi videót, ahol nyomonkövetheted a teljes alkotói folyamatot.
Fontos, hogy a kreatív bibliatanulmányozás ne csupán színezést jelentsen számodra. Ígeolvasást követően értelmezd a szakaszt, imádkozz, alkoss és jegyezd le a gondolataidat is. Ne feledd odaírni a dátumot sem!
Ha szívesen kipróbálnád a videóban látható eszközöket, az alábbi linkekre kattintva megvásárolhatod azokat a Scrapbook Webáruházban:
Remélem, hogy tetszett ez a bejegyzés és így már képet kaptál arról, milyen alkotós technikák léteznek, amelyeket alkalmazhatsz te magad is, ha elkezded a Bible Journaling technikát.
A következő blogbejegyzésben ötleteket adok ahhoz, hogyan használhatod a színesceruzákat a legegyszerűbb módon bibliakép elkészítéséhez.
Köszönöm, hogy ma itt jártál!
Áldott bibliatanulmányozást kívánok!
Budaházi Brigitta
Alig várom, hogy megérkezzen az én Imanaplóm és én is megcsináljam ezt az oldalt! Ugyanilyenre szeretném! ❤️